Konkurs „Życie w czasie pandemii”

Pracami zgłaszanymi do Konkursu były krótkie filmy pokazujące twórcze działania podejmowane przez młodzież i studentów w odpowiedzi na pojawienie się COVID-19.

 

KONCERT ROMSKI MOJA WNUCZKA LILIANA, reżyseria: Tadeusz Połomski

Film zrealizowany przez autora podczas koncertu romskiego, którego główną bohaterką jest młoda cyganka Liliana stawiająca swoje  pierwsze kroki na scenie. Kontynuując tym samym tradycje rodzinne.

LIST, reżyseria: Natalia Bryś

Autorka w filmie pokazuje swoje zmagania z czasem, sobą podczas pandemii. Kamera rejestruje jej życie w różnych momentach. Jej marzeniem jest zrealizowanie większego filmu o swoim życiu.

 

KORONOWIRUS 2020, Łukasz Woźniak

Film jest zapisem aktywności autora podczas jednego dnia, gdy podczas lockdaunu spowodowanego pandemią musiał pozostać w domu. Zamiast w plenerze jeździ w domu na rowerze, stara się być aktywny fizycznie pomimo zamknięcia w domu.

 

ZABAWA WIELKANOCNA, reżyseria: Dorota Chwedorowicz

Dorota jest matką dwuletniego Gabrysia. Cały czas jakie musi spędzać podczas pandemii w domu poświęca swojemu synkowi wymyślając różne kreatywne zajęcia dla niego. W tej roli jest nie tylko reżyserem i scenarzystą ale i aktorką.

 

OBECNY, reżyseria: Leon Kempiński

Film jest zapisem aktywności autora podczas jednego dnia, gdy podczas lockdaunu  spowodowanego pandemią musiał pozostać w domu. W filmie autor jest jednocześnie reżyserem, operatorem i aktorem.

 

DOM FILMOWY, reżyseria Wiktoria Jarosz

Jak przetrwać samotność spowodowaną choćby zamknięciem w domu przez epidemię koronawirusa? Jedną z możliwości jest oddanie się swoim zainteresowaniom i pasjom.

” Wszystko – scenariusz, zdjęcia, montaż zrealizowałam sama. Muzykę nagrał mój brat. Na pewno dużo zawdzięczam zajęciom organizowanym w naszej szkole  podczas projektu Akcja Animacja, które obudziły we mnie kreatywność i chęć tworzenia nowych rzeczy”.

 

SHOWERAL 19, reżyseria: Kamil Sorocki

Film jest kolażem różnych pasji i zainteresowań autora, które wyzwoliła i zintensyfikowała pandemia covid-19. W showeral 19 pokazuje  zainteresowanie   Ziemią. Jest  to odniesienie do jej WYJĄTKOWOŚCI. I właśnie to rozpowszechnianie … jest  jego główną misją przez, którą chce pomagać Ziemi.

 

BLOND BAMBUSY, reżyseria Eryk Libner

W filmie autor pokazuje migawki z obozu treningowego młodych chłopców, których uczy nie tylko windsurfingu ale odpowiedzialności. Uczy, że  wiatr daje dużą moc a dużo moc, to też duża odpowiedzialność za siebie, za grupę, którą tworzą.

 

KAPŁAN, reżyseria: Aleksandra Gościńska

Jest to jeden z sześciu filmów („Kapłan”, „Potwór”, „Podróżnik”, „Ratownik”, „Kapitan”), skupiających się na doznaniach sennych. Jest wizualizacją lęków i wcieleń autorki. Wykonany techniką grafiki komputerowej.

 

NASZ NIETYPOWY LETNI DZIEŃ, reżyseria Oskar Sawicki

Jest to krótki film o nietypowej relacji ojca z synem.

 

Uczestnicy konkursu zrealizowali wspólnie ze swoimi mentorami reżyserami  wywiady z twórcami, byli to najczęściej wybitni architekci i reżyserzy dokumentaliści.   Wywiady te zostały zaprezentowane na youtube na kanale EDUKINO WYWIAD Z TWÓRCĄ.

 

 

Leave a comment